Neslihan Nur Türk 
.Su Külü. 

Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Özel okullarda öğretmenlik yaptı. Çeşitli radyolarda program hazırladı ve sundu. 

Ardından yazar olarak eserler vermeye başladı. Beyaz Elbiseli Adam, Niceleri Benim Sandı, Kervan, İmâmeyi Yaktı Ateş, Dert Bende Ne Gezer Beyim, Aşk Olsun, Sen'siz Olmaz, Ölüm Günün Kutlu Olsun Sevdiğim, Çocuklarımızla Neler Yapabiliriz, Kitapçıkla Güle Oynaya, bugüne kadar yayınlanmış olan eserlerindendir. Afrika’daki liselerde okutulmak üzere kaleme aldığı Sağlık ve Temizlik, Annelik ve Bebek Bakımı adlı iki ders kitabı, farklı dillere çevrildi.  

 

Kaynak kitap mâhiyetindeki birçok eğitim setiyle, çocuklar ve yetişkinler için çıkmakta olan dergilerde hikâyeleri yayınlandı. Altınoluk / Şebnem Dergisi'nde yazmakta olan Türk, yüzlerce şiir kaleme aldı.   

Değerler eğitiminde müzikâl unsurların ne şekilde kullanılabileceğini anlattığı "Müzikâl Değerler Eğitimi Dersleri" ile alanında bir ilke imzâ attı. Bu kapsamda Türkiye'nin birçok farklı şehrinde eğitimcilere yönelik dersler verdi.  

Çocuk şarkıları sahasında da çalışmaları olan Türk, ilk şarkılarını Tatlı Çocuk isimli albümde paylaştı. Bu çalışmayı, din eğitimini hedefleyen Ellerim Küçük Daha ve sosyal mevzûları işleyen Gülbeşeker adlı albümler tâkip etti. Ardından, Güzel ahlâk ve ibâdet konularının ele alındığı dört albümlük Gülberenk Şarkıları'nı ve sonrasında, millî mânevî değerlerimizin anlatıldığı iki albümlük Gülberenk Marşları'nı hizmete sundu.

2010 Ocak ayından itibâren İstanbul'da başlattığı Gülberenk Eğitici Çocuk Programları'nda, metin yazarı, yönetmen, oyuncu, kostüm-dekor tasarımcısı ve solist olarak görev yaptı. Hâlen devam eden programların hazırlık safhalarını, Müşâhede Çalışmaları adıyla eğitimci eğitimlerine dönüştürdü. Gülberenk Eğitici Çocuk Programları'nın diğer şehirlerde de düzenli olarak sahnelenmesini hedefleyen bu gayret neticesinde programlar, İzmir, Zonguldak, Adana ve Kütahya'da da sahne almaya başladı.

Çalışmaları sebebiyle, merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Süreyyâ Anne Vakfı tarafından, 2011 Çocuklara Hizmet Ödülü'ne lâyık görüldü. 


"Biz" kavramına her zaman kıymet verdi. Kapısını, samîmiyetine inandığı herkese açık tuttu. Farklı sivil toplum kuruluşlarından gelen dâvetlere icâbet ederek yurt içinde ve yurt dışında, yüzlerce konferans ve konser programı gerçekleştirdi. 

Sosyal medyayı, hizmetlerini ve fikirlerini daha çok insana ulaştırabilmek adına aktif olarak kullanıyor. Şahsî sitesi aracılığıyla yazılarını ve şiirlerini paylaşıyor.  


Neslihan Nur Türk, toz almaktan çay demlemeye kadar her işini seve seve yaptığı Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği'nin, kurucu başkanı. Elinden geldiğince destek olmaya çalıştığı yetimler hâmîsi Kütahya Altın Çocuk Derneği'nin, yönetim kurulu üyesi. Gülberenk Prodüksiyon'un müdîresi. Yüce Rabbinin âciz hasretlisi, sevgili Peygamberinin gönüllü tâkipçisi. Hocasının talebesi, talebelerinin muallimesi. İyi bir şeyler yapmanın gayretlisi, Allah'ın lûtfunun hayretlisi. Kovan'ın arısı, beyinin hâtunu, oğlunun annesi. Evinin hizmetkârı, yolunun bendesi... Çok şükür ki hayatta, hem babası hem annesi. 

Çocuklarla arkadaş, Kur'an ve sünnet çerçevesi içinde yaşamaya çalışan herkesle yoldaş. Faaliyetlerini şevkle sürdürüyor. Gayretlerinin kabûlünü Hak'tan diliyor. Ara sıra yoruluyor; lâkin ölene kadar da öldükten sonra da hizmet edenlerden olmayı ümit ediyor. Hayra, affa ve duâya çok muhtaç. Bu sebeple her birinizden, her dâim duâ bekliyor... 

Daha geniş bilgi almak için buyrun:

www.neslihannurturk.com

www.gulberenk.com

twitter.com>Neslihan Nur Türk / .Su Külü.

youtube / GÜLBERENK